blog20

İstanbul’da tatlı şeyler oluyor

  • 0

Son yıllarda son derece hızlı gelişen pastacılık sektörü, İstanbul’da pozitif bir ayrımcılığa doğru yelken açtı. Artık özel yapım pastalar yerlerini dünyada çok yaygın olan cupcake’lere bırakıyor. Cupcake dediğimiz şey kişiye özel tek porsiyonluk pasta. Aslında birer sanat eseri her biri. Üreticisinin el emeği göz nuru, bir o kadar da damak tadı…

Sektörde birçoğu sanatçı niteliğinde cupcake’çi var. Bunlardan uzun süredir takip ettiklerimin başında Kutas geliyor.

Genç, yaratıcı ayrıca son derece ince işçilikle yapıyor cupcake’leri Kutas. Bayılıyorum O’nun ince işine. Sadece lezzet değil, görsellikte de özel bir dokunuşu var.

Diğer favorimse, “Bunca zamandır nerelerdeydiniz?” dediğim Yummy Cupcakes. Birkaç ay önce İstanbul’a merhaba dediler. Lezzetli bir kekin üzerindeki engin denizler benim gözümde Yummy’nin işleri.

Bir lezzet ki ağızda dağılan, kendini tekrar etmeyen, her bir lokmasında gözlerinizi kapatıp derin bir “Mmmmm…” çektiren.

Hani bazı anlar vardır ya, isteseniz de istemeseniz de o tatlının dayanılmaz çekiciliğine karşı koyamaz ve yelkenleri suya indirirsiniz. Ben de diyorum ki, işte öyle anlarda yanınızda bir Yummy Cupcakes varsa, bu teslimiyetin hakkını verirsiniz.

Bence tam kararında, tam kıvamında, bunca zamandır böylesini yemedim dedirten cinste… Alkışlıyorum. :)

Ardanın Mutfağı Haftanın Tarifleri
yorumlarYorumlar