Vietnam’dan Kamboçya’ya bisiklet turu notları // 7. gün

Vietnam’dan Kamboçya’ya bisiklet turu notları // 7. gün

  • 0

Sabah 07:00 ve tekrar yoldayız. Bugün hedef 50 ve biraz daha üzeri maksimum 60 olur. Sün öğlene kadar 87K yapmışız. Bugün rahat 50K yaparız diyoruz ve evet sorun yok. Hatta saat 11 de 55K civarında bir mesafeyi bitiriyoruz. Tek mola ile geldik hızlı bastık. Bacaklarda hafifi yrgunluk olsada benim derdim bacaktan cok kıç, ancak o da idare eder durumda. 11 de mola verdiğimiz yer gerçekten çok bir acayipti. Tamamen turistik, heryerde tezgahlarda değişik yemekler; evet baya değişik… kızarmış örümcek, cır cır böceği, çekirge, içi doldurulmuş ızgara kurbağa, ne kadar delicatessen zarif tad varsa orada J.

Cem böcek korkusundan kendisini otobüze kapadı. Ben Norveçli julie nini kızarmıs orumceginini 1 bacagını yedim. Valla cıtır cıtır ama hani cok mu lezzetli pehh pek de değil. Cem’in aklı cıktı tabi maymun kıçı olsa onu da yersin sen diye soylenip durdu bütün gün boyunca. Ardından gruptakilerin isteği ve rehbrin d insiyatifi ile kalan 80K2yı bisikletle yaptık , lakin kalacagımız otele mesfemiz 80K , sabah 50 yaptık , dün ve evvelsi günün üstüne kimse 130K cıkartamaz tek günde o yüzden 35 derecede güneşte sürmek yerine kalan yolu otobüsle aldık. Ayrıca Phnom Penh’i de çok akşam olmadan keşfetmek lazım. Otobüs yolculuğu iyi geldi. Otele varır varmaz hemen yan taraftaki masaj salonuna attık kendimizi hızlı bir duş sonrası. Valla bu sefer masajda abartı noktasındayız. Günlerdir bisiklete binmekten bacaklar takoz olmus sırt bel agrıyor.

3 saatlik 2 set bir masaj aldık. Bizim bisikletçilerden de masaj alanlar oldu, herkes birazcık bitkin haliyle. Vallahi masaj boyunca çürümüşüz diye konuştuk cemle. Bitmiş bacaklar bitmiş zaten 3 saatin 1 saati sırf bacak, kalan sırt baş kol parmak, el. Ayak basparmagıma bastırıyor yahu o bile agrıyor nasıl iş J. Masaj sonrası otele gidip sıcak bi duş üstüne soguk suyla ayılma ve limanda Bospha rest.’da güzel bir akşam yemeği bizi kendimize getirdi. Buraların mehur yemeği Fish amok , amok diye ayrıca satılan bir baharatla yapılan coconut sütü ve curry ile tadlandırılan kasıkla suyu içilen bir balık yemeği, süper lezzetli sunumuda gayet hoş burada gerçek coconut içinde geliyor bayıla bayıla yedim. Esas büyük bomba ise yemektan kalkarken aa ben bu adamı tanıyorum diye gidip oradaki masalardan birinde yemek yiyen cok eskilerden tanıdıgım Selim diye bir arkadasımın eşi ile balayında yemeğe oraya gelmiş olması.

İsmet duyunca şok geçirdi haliyle. Sen git kaboçyada bir yerde yemek yerken yan masanda istanbuldan tanıdık bir arkadaşına rastla , tipik benim başıma sıkça gelen hadise. Vücut yorgun , masajdan etler liğme liğme zaten otele geliş yatış, saat akşam 22:00 idi. Güzel bir yemek , iyi uyku ve iyi dinlenme sporcunun dostu öyle değil mi?

Ardanın Mutfağı Haftanın Tarifleri
yorumlarYorumlar