11aralik_1

Vietnam’dan Kamboçya’ya bisiklet turu notları // 6. gün

  • 0

Sabah 05:30 da kalktık. 06:30da yola cıktık. Acı haber ise bugünün ilk 80K ‘sını öğlene kadar yapıp bitirecek olmamız. Bitiremezsek öğleden sonrada gideceğiz. Challenge artıyor, üst üste her gün uzun ve kırıcı sayılacak parkurlar bacakları biraz zorluyor. Mümkün değil çıkartamayız desek de bir şekilde yapacağımızı biliyoruz. Ortalama 20-25 K’da bir 15 dakikalık mola veriyoruz. İlk 40K sonrası kuyruk sokumunda hafif bir agrı hasıl olmaya başladı. Üstüne 3ncü 20K’da bisikletim, ön lastigin köprüdeki demirlerin arasına girip 2 yerden yarılması sonucu, beni üstünden rodeodaki boganın kovboyu fırlatması gibi atınca bir de kaza yaşamış olduk. Yedek bisiklet en arkada oldugu için butun ekibin gecmesini bekleyip yedek bisikletle bir sonraki molaya kadar devam ettim.

Son 20 biraz ızdıraplı ve kırıcı geçti herkes için. Hava aşırı ısınmış güneş tepeye ulaşmaya çalışıyor , bizde son 20 yi bitirip kendimiz serin bir yere atmaya çalışıyoruz. Bütün parkuru öğlene kadar bitirme sebebimiz yol boyunca mola yapacak dogru drüst bir golge kapalı alan ve yemek bolgesi bulunmaması, bir de ögleden sonra temple gezisi var ona katılmak.

Son 20’nin son 1K s’sı da baya rampaydı maalesef .Şehre giren kocaman köprü bombeli ve sonunda onu tırmanıp şehre süzülerek giriş yapıyoruz. Güzel bir yerde öğle yeği sonunda kendimizi otele attık saat 15:00 sularında ben duş yapıp yattım Cem direk yattı . Temple olayı yalan oldu direk akşam yemeğine kadar uyumuşuz. Saat 19:00 da Hımm kapımızı çaldı ben ok dedim giyindim indim Cem ona bile inmedi uyumaya devam. Yemeği otelde yedik. Vasat bir otel ama nispeten diger U turnlerden sonra güzel geliyor. Yemek sonrası ekipten birkaç kişi ile Pazara inip biraz meyve alıyoruz. Cem yemek yemedi meyve ile bari biraz bastırsın diye ona meyve alıyorum. Saat 11’de Nat Geo’da büyük göçler belgeselini izlerken uyuyakalıyoruz . Hergün yüksek kilometreler ile gidiyoruz. Sırada 50 ve üzeri bir parkur daha var bakalım bu kıç beni daha ne kadar götürecek …

Ardanın Mutfağı Haftanın Tarifleri
yorumlarYorumlar