Çikolatalı ve Çilekli Volovan

Çikolatalı ve Çilekli Volovan

  • 1
Çikolatalı ve Çilekli Volovan Malzemeleri
 
Volovan için Malzemeler
3 adet milföy
1 adet yumurta beyazı
1 adet yumurta sarısı
 
Kapak için Malzemeler
2 adet milföy
 
Dolgusu için Malzemeler
4-5 yemek kaşığı çikolatalı fındık kreması
10 adet çilek
½ su bardağı toz fıstık
 
Üzeri için Malzemeler
Pudra şekeri

2 adet milföy yaprağını yan yana koyup kare şekli elde edecek şekilde parmaklarınızla köşelerden bastırarak birleştirin,
1 adet milföyü de uzunlamasına olacak şekilde birer parmak kalınlığında 4 şerit kesin.

Taban olarak hazırladığınız kare milföyün kenarlarına yumurta beyazı sürün. Ardından kestiğiniz her bir şeritleri yumurta beyazlı kısımlara yerleştirin.

Tabana çatalla delikler açın ve üzerine yumurta sarısı sürün ve yağlı kağıt serili fırın tepsisine alın. 180 derece önceden ısıtılmış fırında 25 dakika pişirin.

Milföy tabanı fırından çıkınca ayrı bir fırın tepsisinin üzerine yağlı kağıt serin, 2 adet milföy yaprağını yine aynı şekilde iyice birleştirin, üzerine yumurta sarısı sürün.

Milföyü fırın tepsisine alın ve üzerine bir fırın tepsisi daha koyup 180 derecelik fırında 20 – 25 dakika kadar pişirin. Ardından üzerindeki tepsiyi kaldırıp 5-6 dakika daha üzeri kızarana kadar pişirin ve fırından alın.

Taban olarak kullanacağımız milföy hamurunun ortasını elinizle hafifçe bastırın. Oluşan çukura çikolatalı fındık kremasının yarısını yayın, üzerini çileklerle süsleyin, üzerine toz fıstık serpin ve kalan fındık kremasını yayın.

Pişen diğer milföyü üzerine oturtup pudra şekeri serpip servis edin.

Çikolatalı ve Çilekli Volovan

Ardanın Mutfağı Haftanın Tarifleri
yorumlarYorumlar
    • Ebru Akdoğan

      Ekim 2016

      Çok pratik ve güzel bir tarif ayrıca sitenizdeki her tarife kolayca ulaşabiliyoruz.anlaşılabilir bir dille yazıuorsunuz..çok teşekkürler..