Balkabağı Çorbası, Lavaşta Cheeseburger – 3. Sezon 4. Bölüm

Arda Türkmen, bu haftaki programda ‘Balkabağı çorbası’, ‘Lavaşta cheeseburger’ ve ‘Çikolatalı Kurabiye’ yapılışını gösteriyor…

Ardanın Mutfağı Haftanın Tarifleri
yorumlarYorumlar
  • Nixie

   Şubat 2015

   Merhabalar…Cheeseburgeri yaptık.Malzemeleri alırken ilk söylediğim şey benide Pastırma burger peynirle süsleseniz güzel olurdum oldu.Maddi boyutuyla herkese hitap etmiyor bu kesin.Şimdi eşimin bakış açısı:ya yapma heba edeceksin pastırmayı..Ben onla güzel Pastırmalı yumurta yapardım oldu

  • S. F. Baycan

   Şubat 2014

   Ellerine sağlık Arda Bey,
   Bir ev mutfağına uygun tarifler verip uyguladınız. Mesela ‘Lavaşta köfte’ yaparken, üzerine tencere basma, köfteyi hoplatarak çevirebilecekken, parçalamadan nasıl çevirileceğini anlatıp gösterme,birde elindeki aletlerin isimlerini söylemeniz çok iyiydi. Maşa=spatula, gümüşsoğan =beyazSoğan. Netten aratırken daha kolay aklımızda kalacak. şekilde,yemeklere, yabancı isimlerin yanında,Türkçe isimlerinide söyler misiniz..
   Bal kabağını, tatlısı dışında ilk kez 1990 senesinde Eskişehir’in Mihalgazi beldesinde börek olarak yemiştim böylesine nefis bir börek hiç yemedim.
   Benim gibi canı az kişiler için, en pratik en kolay balkabağı çorbasınıda, Arda Bey, sayenizde,pişirip içtim. Krema yerine alternatif süt katabilirmiydik acaba?