Naneli Ayran

Naneli Ayran

 • 3
Naneli Ayran Malzemeleri
6 yemek kaşığı yoğurt
15 – 20 yaprak taze nane
1 su bardağı su
1 küçük küp tereyağı

Bütün malzemeleri bir karıştırma kabına alın.
Bir blender yardımıyla yoğurdu iyice çekin ve ayran kıvamına getirin.
İçerisine bir küçük tereyağı parçası atın ve çekmeye devam edin.
Böylece köpüklü bir ayran elde etmiş olursunuz.
Naneli Ayran

Ardanın Mutfağı Haftanın Tarifleri
yorumlarYorumlar
  • Gülay

   Nisan 2019

   Bahar Arda icin cok güzel seyler yazmissin ama okudugunu sanmiyorum cünkü bu site Arda Türkmen in degil…
   Herhalde sosyal medya hesaplarin yok…

   • editör E.M.

    Nisan 2019

    Gülay hanım merhabalar,
    Ufak bir bilgilendirme ihtiyacı duyduk. Bu site, Arda’nın Mutfağı programının resmi sitesidir. Her yeni programın içeriği ile ilgili tarifler ve videolar bu sitede yayınlanmaktadır.
    Arda Türkmen, sosyal medya hesaplarını çok aktif olarak kullandığından, bu kanallardan direkt ulaşılabilinir ve dolayısıyla daha kısa sürer.
    Bahar hanımın, bu sayfada içtenlikle yazdığı mesaj da Arda Türkmen’e iletilmiştir.
    Son olarak, size de gönülden teşekkür ederiz. Arda’nın Mutfağının iyi bir takipçisi ve Haziran 2014’ten beri yorumlarınızla bu sayfalara değer kattığınız için.

  • BAHAR

   Mart 2019

   Daha şimdi programın bitti ve ben sana yazmadan kendimi alamadım.
   ARDA, kesinlikle sen bir harikasın! Maşaalah diyorum sana. Bir ayran yapmada bile püf noktası öğrendim. Kurabiyeyi gramajla da verdiğin için çok mutlu olmamı mı diyeyim, detaylıca her bir tarifi anlaşılır şekilde çok güzel anlatarak yapmanı mı diyeyim, yardımseverliğini, sosyal sorumluluk projelerini mi diyeyim, canım memleketimin nimetlerini tanıtıp yönlendirmeni mi diyeyim. HARİKASIN YA, NE DİYEYİM.
   Sen anlatığın için, yaptığın için ilk defa tarif denemekten hiç korkmuyorum. Damak tadıma uyduğunu düşündüğüm tariflerini seçiyorum. Seni izleyerek, ne diyorsan, ne yapıyorsan aynısını yapıyorum ve o tarif çok çok güzel oluyor. Sadece ben değil, tattırdığım herkes tarafından da beğeniliyor. Başka kimsenin yemek tariflerine bakmaya bile gerek duymuyorum. Sana minnettarım Arda. Çok teşekkür ederim.
   CNN de program yaptığın günden beri seni izliyor, takip ediyorum. O günden bugüne çizgini hiç bozmadığın, şımarmadığın, kibre düşmediğin için sana çok saygı duyuyorum. Ve senin gibi bir şefe sahip olduğumuz için çok mutluyum. İYİ Kİ VARSIN ARDA. Seni ayakta alkışlıyorum. Yolun hep açık olsun…