patagonya

Gün 7 Transfer

  • 0

Gün 7 Transfer

Aslında bugün anlatacak çok bir şey yok. Sabah 07:00’de kalktım, bugün trek yok, Chalten’den Calafate’ye döneceğiz, o yüzden kahvaltıyı yaptıktan sonra çantaları topladık ve atladık arabaya, Calafate’ye doğru çıktık yola. Rehberimiz Juliana, Rio Santa Cruz üzerine yapılması planlanan barajı protesto etmek için bizden yardım istedi, biz de hep beraber Rio Santa Cruz’da baraja hayır pankartıyla poz verdik. Açıkçası buradaki doğayı gördükten sonra bunun yok olmasına müsade etmek adeta cinayet. Bu düşüncelerim sadece burası için değil ülkemizdeki doğal güzelliklerin insan eliyle yok olmasını ön gören bütün girişimler için de geçerli. Maalesef insanoğlu olarak bu dünyadaki herşeyin en çok bizim hakkımız olduğunu düşünmekten vazgeçmemiz lazım. Bu dünya biz kadar üzerinde yaşayan her canlının hakkı. Bunu idrak ettiğimizde belki hidayete ereceğiz… Biz görür müyüz ?? Pek umutlu değilim.
patagonya

Neyse efendim 3 saatlik yolculuktan sonra El Calafate’ye gelip otele yerleştik. Serbest gün, Cem’le çıkıp birşeyler içelim dedik. Öğle saat 14:00’ten 17:30’a kadar oturup bir yerde hayat, insan, ilişkiler, iş güç üzerine sohbet ettik. Ardından grupla buluşup yemeğe gittik. Grupta çok tatlı insanlar olmasına rağmen elektriğimin tutmadığı 2 kişi var. Mümkün olduğu kadar onlardan uzak durarak keyfimi kaçırmadan günümün keyfini çıkartmaya çalışıyorum. 5 gündür, bugün de o uzak takıldığım günlerden biri.
patagonya

Yemek olarak paylaşımlık güveçlerin servis edildiği bir lokantaya gittik. Avustralyalılara, et suyuna taze ekmekle şamandıra nasıl yapılır gösterdikten sonra, baklavanın orjinini anlatmaya çalıştım, maalesef bazı kalın kafalılar baklava yunan tatlısı diye ısrar etse de, ben işin gerçeğini uzun uzadıya anlattım. Anladılarsa ne ala, anlamadılarsa kendileri bilirler… Neyse efem yemek bitti, biz Cem’le geldik odamıza, saat 22:14 uyku saatimizi çoktaaaan geçirdik, malumunuz 22:00 olmadan uyumaya alıştı bünye, uyku istiyor. Yarın sabah 07:00’de Perito Moreno buzulları için hareket edeceğiz, erken kalkan yol alır. Bu sefer buzulun üzerine çıkacağız (inşallah) ve işte bu çok heyecan verici, haydi hayırlısı.

18.02.2018 / saat: 22:16

patagonya
patagonya
patagonya

Ardanın Mutfağı Haftanın Tarifleri
yorumlarYorumlar