Kıymalı Tarhana Çorbası

Kıymalı Tarhana Çorbası

 • 4
Kıymalı Tarhana Çorbası Malzemeleri
200 gr. kıyma
4 yemek kaşığı toz tarhana
30 gr. tereyağı
1 yemek kaşığı domates salçası
5 su bardağı su

Tencerenizi ocağa alın ve ısıtın. İçerisine tereyağını ekleyip eritin. Kıymayı tencereye ilave edip tuz ile tatlandırarak kavurun. Ardından salçayı ekleyin ve salçanın kokusu çıkana kadar kavurmaya devam edin. Suyunu tencereye ekledikten sonra bir miktar suda erittiğiniz tarhanayı yavaş yavaş tencereye aktarın karıştırarak kaynamasını sağlayın ve ardından ocaktan alıp sıcak servis edin.

Kıymalı Tarhana Çorbası

Ardanın Mutfağı Haftanın Tarifleri
yorumlarYorumlar
  • Ayşegül Yılmaz

   Ağustos 2019

   Tarhana 4.5 yemek kaşığı koydum ve top top oldu pişmedi kaldı ?

  • selma

   Haziran 2017

   Merhaba.
   Programınızı zevkle takip ediyoruz. Yemek tarifleriniz çok güzel, ondan da güzel olanı anlatımınız, tarzınız, tavrınız. Bilginizi sakınmadan kıskanmadan püf noktaları ile paylaşıyor olmanız, araya minik anılar sıkıştırmanız da çok güzel.
   Haa birde pişirdiklerinizi tatma anına bayılıyoruz:))
   Sevgiler.

  • Canan Ortakol Akartuna

   Haziran 2017

   Arda cığım tarhana corbasindan gerçek bir tat almak istiyorsan altını kapatmadan önce bir dış sarımsak dövüp çorbaya ilave edip birkaç dakika daha pişirip kapatıp afiyetle içmeni tavsiye ederim. Ayrıca ben bayatlamis ekmek ve pideleri senin gibi küp küp doğruyorum eritilmiş tereyağ ile harmanlayip fırında kizartiyorum. Corbalarda özellikle tarhana corbasinin içinde muhteşem oluyor.

  • Esra Yurtöğren

   Haziran 2017

   Eğer kıymayı kavurur iken bir veya iki dış sarımsak koyarsanız lezzeti katlarsınız.