kış garnili kuzu kol

Kış Garnili Kuzu Kol

 • 3

kış garnili kuzu kol

 
Malzemeler:
 
1 adet kuzu kol, kemikli
3 adet ayva
500 gr. soyulmuş bal kabağı
4 adet kırmızı soğan
1 kırmızı – 1 sarı dolmabiber
Tuz-karabiber
6 yemek kaşığı zeytinyağı

Marinesi için:
2 yemek kaşığı taneli hardal
1 diş sarımsak
Tuz-karabiber
Taze kekik ( 5 dal)
2 yemek kaşığı zeytinyağı

 

Marinesi için 2 yemek kaşığı hardalı, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 diş ezilmiş sarımsağı, 5 dal taze kekik yapraklarını, tuz ve karabiberi karıştırın.

Kuzunun her yanını bu karışım ile iyice bulayın. Daha sonra yağlı kağıda iyice sarın ve üzerine tekrar 2 kat sıkı sıkı folyo geçirin. 180 derecelik fırında en az 2 saat pişirin. (Etin kalitesine göre pişme süresi değişkenlik gösterebilir.)

Bu arada ayvaları soymadan, kırmızı ve sarı biberi ve kırmızı soğanı doğrayın. Balkabağını da eşit parçalara ayırın. Bütün sebzeleri 6 yemek kaşığı zeytinyağı, tuz ve karabiber ile harmanlayın.

Kuzu kol 2 saat pişirdikten sonra üzerini açın. İçindeki suyu kaybetmeden, fırın kabına boşaltın. Sebzeleri etrafına serpiştirip hepsini birlikte üzeri açık olarak yarım saat daha fırında pişirin. Piştikten sonra 15-20 dakika fırında kendi ısısında dinlendirip servis edin.

 
kış garnili kuzu kol

 

Ardanın Mutfağı Haftanın Tarifleri
yorumlarYorumlar
  • eser

   Nisan 2013

   dolaptaki kuzu kolu basit ugraştırmadan nasıl yapabilirim derken.Evet bu program hızır gibi imdadıma yetişti .Ayvayla olan ilgili kısmını yapmadım yiyenler çok beyendik çok şükretik.Ağzına sağlık Arda…

  • elif

   Şubat 2013

   denedim tek kelimeyle harika . tavsiye ederim

  • alicengiz

   Ocak 2013

   gerçekten çok lezzetli bir yemek yapımıda çok kolay